Podstawowe zapachy perfum

Każdy z nas ma inny gust i własne upodobania. To, że jesteśmy różni, sprawia, że podobają się nam inne kolory, ubrania, uprawiane sporty, a także różne wonie. Dla zobrazowania tego faktu warto posłużyć się przykładem - aromatu bzu. Jedni go nie znoszą, a drudzy wręcz go uwielbiają. Niemniej, poszukując odpowiednich perfum dla siebie, można natknąć się na kilkanaście podstawowych grup zapachowych m.in. kwiatową, cytrusową, owocową, skórzaną, szyprową, drzewną zwaną też leśną, pudrową czy też piżmową. My w tym artykule skupimy się na pierwszych trzech wymienionych.

Perfumy o zapachu kwiatowym

Zdecydowanie to produkty, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. W obrębie perfum o zapachu kwiatowym możemy wyróżnić wiele podgrup, wśród których na wyróżnienie zasługują: kwiatowo-owocowe, kwiatowo-drzewne, a także kwiatowo-orientalne. Korzystając z tego rodzaju perfum, można wyczuć nuty: jaśminu, róży, fiołków czy też konwalii. Perfumy kwiatowe w większości przypadków dedykowane są paniom. U mężczyzn występują one zdecydowanie rzadziej.

Perfumy o zapachu cytrusowym

Jest to grupa produktów bardzo często wybierana przez sportowców lub osoby aktywnie fizyczne. Dlaczego? Perfumy cytrusowe powodują bowiem efekt świeżości i zachwycają swoją lekkością. Z tego też względu są idealne na pory roku, podczas których występują wysokie temperatury. Wśród podstawowych nut zapachowych warto wyróżnić m.in. bergamotkę, grejpfrut, pomarańczę, mandarynkę oraz cytrynę. Warto wspomnieć, że jest to najstarsza grupa zapachowa ze wszystkich, gdyż olejki eteryczne wymienione z powyższych owoców pozyskiwane są już od wielu pokoleń.

Perfumy o zapachu owocowym

Podobnie jak aromaty cytrusowe, grupa zapachów owocowych kojarzy się ze świeżością oraz zmysłowością. Zdecydowanie sprawdzają się jako słodkie dopełnienie wiosennych i letnich stylizacji. Perfumy owocowe najczęściej zawierają nuty aromatyczne truskawki, maliny czy też jagody. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla żywiołowych osób, mających w sobie pełno energii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl