Perfumy inspirowane, a produkty oryginalne - zalety i wady

Każdy z nas uwielbia otaczać się pięknymi zapachami. Sprawiają one bowiem, że od razu wpadamy w lepsze samopoczucie. Odpowiednio dobrane aromaty w postaci perfum to bardzo duży atut. Mogą one znakomicie podkreślić charakter danej osoby lub odzwierciedlić nastrój. Na rynku znaleźć można mnóstwo światowych marek, które do zaoferowania mają wiele oryginalnych produktów. Choć z pewnością chciałoby się mieć je wszystkie, to na ogół przeszkodę w kwestii ich nabycia stanowi zaporowa cena. Na szczęście istnieje rozwiązanie - perfumy inspirowane kultowymi zapachami znanych marek. Jakie są ich zalety i wady? Przekonasz się o tym w poniższym wpisie!

Oryginalne perfumy – zalety i wady

Nie ma co się oszukiwać - największą wadę produktów oryginalnych znanych marek stanowi ich bardzo wysoka cena. Za jeden flakonik perfum na ogół należy wydać minimum kilkaset złotych, jednak dla wielu osób jest to kwota, której nie jest w stanie zapłacić z powodu ograniczonego budżetu. Jeśli chodzi o zalety to w pierwszej kolejności należy wymienić ich trwałość oraz ekskluzywność. Produkt znanej marki stojący na półce z pewnością stanowić będzie jej ozdobę. W szczególności, gdy flakon oryginalnych perfum ma nietypowy kształt.

Zalety i wady – perfumy inspirowane

W przeciwieństwie do oryginalnych produktów największą zaletą perfum inspirowanych jest ich cena. Odpowiedniki kosztują bowiem zdecydowanie mniej, w niektórych przypadkach nawet o kilkaset złotych. Z mniejszą ceną wiąże się inny bardzo ważny atut, a mianowicie możliwość znacznie szerszego wyboru artykułów znajdujących się w preferowanym przedziale cenowym. Perfumy inspirowane mają ponadto bardzo zbliżone nuty zapachowe do oryginałów, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionymi aromatami za niższą kwotę. Ich flakoniki bardzo często są większe niż perfum znanych marek, co sprawia, że wystarczają na dłużej. Warto również dodać, że wbrew pozorom odpowiedniki potrafią utrzymywać się bardzo długo na skórze, nawet do kilkunastu godzin, co zdecydowanie należy zapisać również po stronie zalet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl