Jak dobrać zapach perfum?

Na rynku są tysiące produktów, których zadaniem jest sprawić, że będziesz długo i pięknie pachnieć. Jak jednak znaleźć ten właściwy? Dobór perfum wbrew pozorom nie jest tak prosty, jak się może wydawać, chyba że pamięta się o kilku zasadniczych oraz uniwersalnych kwestiach. Jeśli będziesz się do nich stosować, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż znajdziesz to, czego naprawdę szukasz.

Dowiedz się, co najbardziej lubisz

Punkt ten wydaje się trywialny, gdyż zapewne korzystasz już z perfum, a ich zapach bardzo Ci się podoba. Z tego też względu w poszukiwaniu idealnej woni w pierwszej kolejności powinno się powąchać to, co najbardziej lubisz, a następnie udać się w poszukiwania podobnych produktów. Jeżeli jednak nie potrafisz rozpoznać nut zapachowych, opieraj się na etykiecie artykułów i spróbuj znaleźć wspólny mianownik, który pozwoli Ci na poznanie Twoich indywidualnych preferencji.

Weź pod uwagę typ skóry, który posiadasz

To, że różnimy się wyglądem zewnętrznym, jest widoczne już na pierwszy rzut oka. Posiadamy także różne typy skóry, co jest związane z pH skóry. Może ono się zmieniać w zależności od płci czy wieku. Nasza skóra ma duży wpływ na to, w jaki sposób odbieramy wrażenia zapachowe i z jaką intensywnością będzie się utrzymywał aromat. Z tego też względu może się okazać, że perfumy, które najlepiej nam się podobają, nie będą najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie będą się wyróżniać w żadnym aspekcie. Może się również okazać wręcz odwrotnie - przeciętne perfumy w połączeniu z Twoim typem skóry będą przepięknie pachnieć.

Piramida zapachowa, czyli jak dobrać zapach perfum?

Warto również pamiętać o istnieniu tzw. piramidy zapachowej, która obejmuje trzy rodzaje nut:

  • nutę głowy, czyli woń, którą czuć przez ok. pół godziny tuż po rozpyleniu perfum,
  • nutę serca, którą czuję się przez kilka godzin od rozpylenia,
  • nutę bazową, czyli aromaty pojawiające się po upływie kilku godzin, które stanowią tło kompozycji i ją utrwalają.

Warto nie spieszyć się więc z wyborem perfum i nie podejmować decyzji wśród drogeryjnych półek. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z decyzją do dnia kolejnego, gdyż pierwotny wybór może okazać się niekoniecznie tym najlepszym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl